Berisha nxjerr foton që po thyen rrjetin, kërkon ndërhyrjen urgjente të ndërkombëtarëve

Pas fotos së publikuar në rrjetet sociale të Presidentit Aleksandar Vuçiç të hartës së Kosovës me flamurin e Serbisë ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai kërkon ndërhyrjen urgjente të ndërkombëtarëve të dënojnë këtë provokim.

“Denoj me ashpersine me te madhe vendosjen e flamurit te Serbise mbi harten e Kosoves nga bastardi i Sheshelit dhe Geblesi i Millosheviçit, krimineli i luftes dhe padronit te Zografit Bis, Presidentit te Serbomadhise Vuçiç si nje provokacion te ulet dhe luftenxites.

Ju bej thirrje autoriteteve te Kosoves te deklarojne pergjithmone non grata kete ultranacionalist te verber serb.

I bej thirrje komunitetit nderkombetar te denoj kete porovokim armiqesor dhe luftenxites te Serbomadhit Vuçuç. Sb”, shkruan Sali Berisha.

TE TJERA