Bashës i nxjerrin të palarat, jo vetëm patenta por atij i ka skaduar edhe diçka tjetër… (foto)

199

U bë bujë e madhe pak javë më parë kur kryedemokratit Lulzim Basha iu bë e ditur nga Erion Veliaj se patenta e tij ka skaduar ndërkohë që shihej në timon pa rrip sigurimi.

Sot u mësua se kreut të PD-së nuk i ka skaduar vetëm patenta por edhe karta e identitetit. Këtë fakt e kanë bërë të ditur kundërshtarët e tij të partive të tjera që i kanë nxjerrë atij këtë fakt nga gjendja civile.

Në foton e mëposhtme shihet se Bashës i ka skadua karta e identetietit që prej vitit 2019 dhe nëse nuk e rinovon nuk do të mund të votojë në zgjedhjet e 25 prillit.