“Tani mund ta heq maskën” Rama përqafon 111-vjeçaren shkodrane pasi bëri vaksinën

258

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka vizituar një 111-vjeçare e cila ka kryer injektimin e vaksinës anti-C OVID19.

- PUBLICITET -

Ai ka zgjedhur që ti dhurojë të moshuarës një buqetë me lule dhe më pas ta përqafojë.

Sipas tij ky gjest lejohet pasi janë të dy të vaksinuar dhe mund të lejohët përqafimi dhe heqja e maskës në ambient të mbyllur.

Edi Rama: Si je? E kemi bërë të dy vaksinën, po e heq maskën.

Manastirliu: Mezi të priste nënë Zenepja.

Edi Rama: Unë nuk të njihja por e pashë që doje me më taku dhe erdha.

Teksa e moshuara me një zë jo tepër të fortë arrin ta falenderojë kryeministrin për vizitën në banesë dhe kryerjen e vaksinës.

Postimi i plotë i kryeministrit: 111 VJEÇ dhe tanimë e vaksinuar, mendja top e zemra e bardhë si bora – Jeta është vendi i mrekullive

Lexo edhe:   E frikshme, ja çfarë po ndodh në bypass-in e Vlorës, policia ndërhyn menjëherë (FOTO)