Prite të nisë së shpejti, zbulohet juria e ‘Kënga Magjike’, kush janë emrat e njohur të skenës që pranuan ftesën e Ardit Gjebresë

174

Prezantimi i këngëtarëve dhe këngëve konkuruese të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike” do të nisë në datën 21 Mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Artistët që do të garojnë janë: Alban Ramosaj, Ardit Stafa & Salije Bajrami, Eneda Tarifa, Enxhi Kumria, Era Rusi, Erik Lloshi, Eva Alikaj & Çlirim Denaj, Fifi & Bruno, Fitnete Tuda & Don Duli, Gerta Mahmutaj, Julian Lekocaj, Klajdi Haruni & Flori Mumajesi, Krusita, Lindita, Lorenc Hasrama, Marjona Metohu, Marsela Çibukaj, Orgesa Zaimi, Semi Jaupaj, Soni Malaj, Xhesika Polo & Klint Çollaku, Xhon Jesku, Aurel Thëllimi, Eltina Minarolli & Dea Strica.

Ndërkohë, burime për “Revista Ëho” kanë bërë të ditur dhe emrat e anëtarëve të jurisë. Juria do të përbëhet nga Arben Skënderi, Enkel Demi, Jonida Maliqi, Markelian Kapedani dhe Kozeta Kurti.