Ishte duke u larë! Gruaja tmerrohet nga merimanga gjigante në dush

Një grua australiane mbeti e tmerruar pasi gjeti një merimangë gjigante në dushin e saj. Australia është shtëpia e disa prej krijesave më të rrezikshme, frikësuese në planet. Thuhet se ky lloj merimange nuk përbën një kërcënim për njerëzit dhe ka më shumë të ngjarë të ikin vetë sesa të zvarriten drejt teje dhe të kafshojnë. Merimangat gjuetare janë tepër të zakonshme në Australi, në pjesën më të madhe të tyre, ato mund të kenë një madhësi deri në 30 cm. Por edhe pse nuk përbëjnë rrezik ekspertët sugjerojnë që mos të ngacmohen pasi ato mund të hakmerren duke ju dhënë një pickim mjaft të madh, dhe dhimbja do të jetë nga dhëmbët e saj të mëdhenj dhe jo nga vetë helmi.

Burimi;unilad Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

“Big Brother VIP” thyen rekordet/ Vjen oferta marramendëse për Luizin, ja cila është arsyeja

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Olta do të nxjerrë Luizin për thyerje kontrate, ajo insiston se i ka prekur… video

Oltës nuk i del ‘e keqja’ me Luizin. Ata të dy u përplαsën αshpër gjatë ditës së sotme, ku përdorën dhe fjalë të ulëta.   Duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...