A do kemi relaksim të masve pas uljes së rasteve nga koronavirusi? Kjo është përgjigja që jep Najada Çomo

Shefja e Infektivit, Najada Çomo e ftuar në emisionin ‘’Frontline’’ të Marsela Karapanços në News24 ka deklaruar se është ende herët për relaksim të masave anti-Covid.

Çomo thotë se nëse pyet një doktor që lufton me COVID-19 në spitale, nuk do i pëlqejë ky sugjerim.

Sipas saj, nëse nuk ka ende trend ulës për shtrimet në spitalet COVID, s’mund të flitet ende për relaksim masash.

PYETJA: A duhet të ketë në këtë moment relaksim masash?

NAJADA ÇOMO: Nëse pyet një doktor spitali, a duhen liruar masat, nuk është e pëlqyeshme. Ne shohim pjesën më të rënduar që ekspozohen ndaj virusit. Është herët për të çliruar masat. Nëse do kemi trend ulës, trend të ulur të shtrimeve në spitale atëhere mund të flitet. Por kjo i përket Komitetit të Ekspertëve.

PYETJA: A ju kanë marrë më mendime?

NAJADA ÇOMO: Unë nuk jam më anëtare, nuk shkoj më. Por me kolegët diskutojmë. Edhe më mungon ajo pjesë. Tani kam pasur angazhimet e punës, në frontin e punës për të mjekuar sa më mirë, dhe për të pasur sa më pak humbje jete, por edhe angazhimi politik.

Olta ka tradhtuar të shoqin me Xhonin që u fut në ‘Big Brother’? Komentet: Zhaku e dinte…

Olta Gixhari dhe Xhonatan Islami kanë patur një romancë që nuk zgjati më shumë se një muaj, verën që lamë pas.   Zhaku e dinte ndaj...

Vjen oferta e madhe per Luizin dhe pse eshte akoma brenda ne BBV. Kontrata e pare i ofrohet nga…

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...