Plas keq mes Grida Dumës dhe Elisa Spiropalit në emision, ndërhyn gazetari: Mos u zini

347

Si rrallë herë, Grida Duma e teta në listën e PD në Tiranë është në një përballje politike me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, e nënta në listën e PS në Tiranë. Një debat i fortë ka nisur mes tyre në emisionin e gazetarit Endri Xhafa, kur vjen puna tek lideri apo partia që përfaqësojnë.

- PUBLICITET -

Duma tha se “PD do e rrëzojë Ramën pasi është një person me mendje të keqe kriminale”, deklaratë e cila nuk është pritur aspak mirë nga Spiropali e cila ka ndërhyrë. Duma i ka bërë një paralajmërim, duke i thënë “s’do të lë të flasësh nëse nuk pushon”.

Pjesë nga debati:

Duma: Ne nuk mund të lejojmë që të jetë në krye të shqiptarëve një njeri me mendje të keqe kriminale ndërkohë që drejton shqiptarët që janë me mendje të ndritur. Nga dekriminalizimi këta u turpëruan?

Spiropali: Çfarë kriminelësh thua? Kush janë kriminelët mi thoni?

Duma: Avdylajt i dimë, i di gjithë Europa. Nëse nuk pushon nuk do të lë asnjë sekondë të flasësh.

Xhafa: Ju lutem mos u zini do flisni me radhë.

Spiropali: Ndërhyra vetëm për një moment që është një refren i një kënge në këto vite.

Duma: Ti e di shumë mirë se kush janë kriminelët në PS dhe që na kryesojnë. Lulzim Basha ka kulturën e duhur për të qenë lider me edukatë, jo si këta rrugeçër.

Spiropali: A mund të ruajmë etikën, se po flitet vetëm me fjalë kriminelë rrugacë, nuk bëhet poltikë kështu.

Duma: Bëhet bëhet se po e bëni ju për ditë mos mbroni të pambrojtshmen. Mos e mbro kot Skënderbeun se nuk mbrohet.

- PUBLICITET -