Rama: Do i fusim shqiptarëve në xhep sa më shumë lekë!

121

Teksa e ka cilësuar si sfidë deklaratën se ai dhe partia e tij do t’i fusë shqiptarëve sa më shumë lekë në xhep, duke çuar pagën mesatare në fund të mandatit të tretë në 400 mijë lekë të vjetra.

- PUBLICITET -

Rama ka hedhur akuza ndaj opozitës dhe ka vazhduar me premtimet qesharake që as vetë nuk i beson. Ndër të tjera ka thënë se për të dhe PS kanë shpifur pasi ai u ka marrë oligarkëve 1 miliard dollarë taksa.

Teksa ka bërë deklaratën e fortë edhe pas 8 vitesh qeverisje, se PS i çon investimet dhe reformat para.

“Investimet dhe reformat i çon deri në fund vetëm PS. Sfida jonë, t’i fusim shqiptarëve në xhep sa më shumë lekë. Kanë hedhur baltë shpifje për mua e për PS. Pagat e qeveritarëve dhe politikanëve nuk do rriten. Unë si shoku i oligarkëve u kam marrë mbi 1 MLD dollarë taksa,”-u shpreh ai

- PUBLICITET -