Dëborë edhe në Tiranë? Meteoalb parashikon surpriza, ja çfarë pritet në ditët në vijim

353

Dita e djeshme shënoi edhe fillimin e prenverës, dita e parë e hyrjes në këtë stinë, por duket që moti ka rezervuar surpriza.Mëngjesin e sotëm Mali i Dajtit dhe Vargmalet e Skënderbeut janë mbuluar nga dëbora. Reshjet kanë qenë të dendura duke zbritur deri në rrëzë të malit.

- PUBLICITET -

Ndërkohë sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 13°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

- PUBLICITET -