“Spitali i ri i Fierit u katandis në stallë bagëtish”, Vasili publikon pamjet: Mashtrim i turpshëm i Ramës

492

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se spitali i ri në Fier, i cili ishte premtuar nga Rama, u katandis në stallë bagëtish.

Sipas Vasilit, siç mund të shihet nga pamjet, kryeministri mashtroi turpshëm shqiptarët.

Postimi i nënkryetarit të LSI-së Petrit Vasili:

Mashtrimi i turpshem i Rames me Spitalin e ri te Fierit!(FOTO).

Spitali i ri i Fierit ishte projektuar te ishte se paku nje Spital normal.

Por u katandis ne nje spital fushor lufte, si nje stalle bagetish me vetem 150 shtreter nga 427 shtreter, qe ka aktualisht.

Edi Rama shkel mbi shendetesine, qe te mashtroje e te beje fushate dhe degradon çdo gje.

Fotot flasin vete shume qarte dhe askush nuk mbyll dot syte perpara tyre.