Qytetari i vërsulet Ramës: “Je bashkëfajtor, ti e bëre Ilirin president”, ja si i përgjigjet kryeministri

Ngjarja e përplasjes së Presidentit Ilir Meta dje me policinë në zyrat e Frymës së Re Demokratike vijon ende të marrë reagime nga opinioni publik. Rasti i fundit e kësaj është evidentuar në profilin e kryeministrit Edi Rama i cili ka replikuar me një qytetar i cili e “bashkëfajëson” për ngjarjen e djeshme. Ndjekës e akuzon Ramën se ishte kryesocialisti që e bëri president Ilir Metën.

Ndërkohë, kryeministri i është përgjigjur se Meta u bë president me votat e tij, teksa shton se Partia Socialiste nuk i kishte votat për të vendosur dikë tjetër në atë post.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...