Parashikimi i motit, si do të jenë …

106

Sipas MeteoAlb dita e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-herëshme do të DOMINOJNE deri në mesditë në pjesën më të madhe të territorit.

- PUBLICITET -

Pasditja sjell sërisht shtim të vranësirave fillimisht në zonat Veriore dhe pjesërisht ato Qëndrore duke rrezikuar dhe ndonjë shi të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

- PUBLICITET -