“Rama darkon me krerët e bandave” Basha bën denoncimin e fortë: Ja ku ndodhet restoranti

129

Lulzim Basha ka vijuar sërish takimet elektorale ku sot është ndalur në qytetin e Durrësit.

- PUBLICITET -

Më parë se të mbërrinte aty, kryedemokrati ka dalë me një video live nga makina e tij dhe u është përgjigjur pyetjeve të ndjekësve.

Gjatë kësaj rubrike, Basha ka bërë një denoncim të fortë, ku sipas tij në restorantin e kryeministrit Rama, brenda në kryeministri një herë në 2-3 ditë shkojnë krerët e bandave të Shqipërisë.

“Po promovove kriminelët, trafikantët, po drekove e darkove me ta në Kryeministri, nëse kryeministri jep këtë model, çfarë pret nga specialistët? E di unë, e dini ju, e dinë mediat, restoranti privat në Kryeministri, një herë në 2 apo 3 ditë ka krerët e bandave të Shqipërisë, darkojnë me paratë tuaja në restorantin privat të Kryeministrisë.

Shqipëria ka nevojë për një kryeministër në lartësinë e pritshmërive tuaja. Një kryeministër që prioritet ka ndarjen e politikës nga krimi. me mua km garantoj se modeli do jetë ai i promovimit të specialistëve, sipas meritës. Për këtë do kemi ndihmën partnerëve tanë”, deklaroi Basha.

- PUBLICITET -