Ilir Meta bën deklaratën më të ashpër kundrejt Ramës: “Një person me të meta mendore…

181

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë disa deklarata vërtetë të ashpra gjatë një konference për shtyp teksa ndodhet në Fier.

- PUBLICITET -

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët i revoltuar ai ka thënë se ka bindjen që i ka shërbyer më së miri Shqipërisë. Ai bëri disa komente mbi Edi Ramën duke u shprehur se kemi të bëjmë me një person me të meta mendore.

“Ç’mund të presim ne nga një njeri që thotë “këtu më keni deri më 2030”?! E qartë që kemi të bëjmë me një person me probleme të mëdha mendore. Ka probleme të mëdha dhe nevojë për kontrolle shëndetësore.” -thotë Meta ndër të tjera./Source.al

- PUBLICITET -