Melisa Doda kërcënon kryeministrin pas ofendimit të tij: “Nuk marr përsipër të të lidh ty me zinxhirë, këtë punë duhet ta bëjë…”

Pasi e quajti Desdemonë, ish-deputetja Melisa Doda ka marrë vendimin që t’i kundërpërgjigjet flakë për flakë fjalëve të Edi Ramës.

Përmes një postimi të gjatë ajo i është shfryrë në plot kuptimin e fjalës ndaj kryeministrin duke e quajtur atë një e keqe e madhe madje më e madhe se tërmeti i 26-nëntorit.

“Llaxorja e lagjes hapi gojen… tani e paska zene edhe me grate… ne fakt per ty sdo harxhoja kohe te shkruaja as dy rreshta… nje langaraq burre si ty qe pergojon te madh e te vogel njerzit duhen vetem ta percmojne, por kryeministri i vendit tim qe sillet si me i fundit llafazan tavolinash meriton vetem dy fjale. Je i mjere o i zi… je i mjere se ke vetem nje mendim fiks ne koken tende… pushtetin. Dhe cilido qe eshte mes teje dhe pushtetit meriton te fyhet e pergojohet… je mjeran burre qe vendin e ke ne rrethin me te fundit te turpit te historise… kam nje lajm per ty. Une nuk marr persiper te lidh ty me zinxhire… eshte nje pune qe duhet ta beje Ofelia qe ke ne shtepi,… po marr persiper te kryej cdo akt ligjor qe ty te dergoje prapa hekurave per demin e madh qe i ke bere ketij vendi. Ti je nje e keqe me e madhe se termeti, me e madhe se pandemia, sepse je nje e keqe me vetdije por ke nje date limit sot… 25 prillin. Pas kesaj ti jo vetem do jesh humbes por do jesh pergjegjes per demet katastrofike qe ke sjelle ne kete vend. shpresoj fort qe ate dite nuk do na sjellesh raportin mjeksor qe je i papergjegjshem per veprimet e tua sepse vuan nga patologji te renda te trurit” -shkruan ajo në një postim në rrjetet sociale.

TE TJERA