I përfshihet emri në listën e PD, reagon Fatlum Nurja në Shkodër: Nuk kam firmosur asgjë!

320

Partia Demokratike ka dorëzuar mbrëmë në mesnatë, listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, ndërkohë që emrat u bënë publikë vetëm pasi u depozituan listat në KQZ.

- PUBLICITET -

Pjesë e emrave të koalicionit opozitar të vendosura në listë, ishte dhe një emër i cili ka deklaruar se nuk është në dijeni të kësaj liste dhe e ka refuzuar që të jetë kandidat për deputet.
Ish-nënkryetarin e Bashkisë së Shkodrës, Fatlum Nurja, përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se është përfshirë në listat e FRD-së edhe pse ai vetë ka refuzuar që të marrë pjesë.
Postimi i plotë:
Mbreme fjeta heret, e sot ne mjes pashe kete liste qe ma kishte dergu nje mik pas mesnate. Deklaroj qe une nuk i kam kerku FRD-se dicka te tille, pervec se kam refuzu (dhe kuptohet) si dhe minimumi skam firmos as ndonje formular tip per te tilla raste… Guxim i teprum kushdo qe e ka ba dhe me jep nje ndjenje neverije. Jam i vetedishem se eksperiencat e personave qe do jene deputet … dhe me gjere … do ja dalin me ba mrekulli per Qytetin, Shtetin dhe Kombin tone. Poooor, gjithashtu jam shpresplot se estrada e parlamentit ka me vazhdu…’- shkruan Nurja.

- PUBLICITET -