I pakënaqur me Bashën, Jul Deda tërhiqet nga lista e deputetëve, ja përse…

234

Fakti që aktori i mirënjohur i humorit Jul Deda do të bëhej pjesë e listës së kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike bëri bujë të madhe.

- PUBLICITET -

Por mësohet se ditën e kaluar ka refuzuar të bëhet pjesë e listës. Këtë vendim ai e mori pasi u la jasht kandidimit dhe Eno Bozdon të cilit ju ofrua një post në PD si koordinator i energjisë.

Nga ana tjetër, Jul Deda u tërhoq për shkak se emri i tij ishte gati në fund të kësaj liste duke mos i dhënë atij sigurinë e plotë për mandatin e deputetit.

- PUBLICITET -