“Do na japësh ndonjë lek?” Qytetarja vë në siklet Kryemadhin, ja si reagon kryetarja e LSI

318

Një ditë pasi përi publik emrat e kandidatëve për deputet në 12 qarqet e endit, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka dalë në terren duke zhvilluar takime me qytetarë dhe biznese në zonën e Kamzës.

Në momentin që po shpërndante fletëpalosjet për qytetarët, ku shpjegonte 5 pikat e programit të LSI, Kryemadhi u ndal te një banore.

Ajo i tha me humor se a i kishte sjellë lekë, ndërsa numri një i LSI ia ktheu se ka ardhur për të prezantuar programin dhe shtoi se paratë i ka marrë të gjitha kryeministri Edi Rama.

Banorja: Do na japësh ndonjë lek?

Monika Kryemadhi: Lekë s’ka, i ka marrë Edi Rama, ne po iu sjellim programe.