“Ma merr telefonin, ma hedh në kosh”, Blendi Fevziu zbulon çfarë e mërzit më shumë vajzën e tij të vogël

180

Ai është një nga emrat më të njohur të gazetarisë në Shqipëri.

- PUBLICITET -

Blendi Fevziu një një intervistë të dhënë së fundmi në emisionin “Fitstation” me Cenkuela Hasën, në News24, ka folur se si e kalon kohën me familjen, duke zbuluar se cfarë bën vajza e vogël e moderatorit për ta larguar atë nga telefoni.

“Merrem me gocën, mundohem ta shëtis sidomos të premten ose të shtunën, ose të shtunë e të dielën që janë ditë pushimi merrem më shumë me të. Kurse gjatë ditës më pak, ka momente kur ajo më thotë do ta marr telefonin do ta hedh te koshi i plerave dhe ndonjëherë ma merr për të ma hedhur se i duket se e ndërpres dhe nuk ka vëmendjen e caktuar dhe unë e kuptoj këtë, por është e pamundur, është e pashmangshme. Mundohem t’ia shpjegoj, por ajo prapë s’e kupton, madje po e lashë telefonin e mori e hodhi e sigurt dhe unë e gjej me anë të orës me zilen që ajo s’di si ta caktivizoj për momentin. Kjo është jeta e sotme dhe unë e di që ajo kur të rritet do më justifikoj mua se me siguri jeta e saj do të jetë më e komplikuar se sa e imja”, u shpreh moderator.

- PUBLICITET -