Zbulohet kush është modelja shqiptare që i ka marrë mendjen Silvio Berlusconit

Silvio Berlusconi, politikani i njohur, President i Forza Italia, sipërmarrës dhe ish-pronar i Milanit, do të mbahet mend jo vetëm për talentin e tij si sipërmarrës, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për shijet e tij për gratë e bukura.

Modelja shqiptare Jori Delli ka qenë vajza që ka marrë komplimentet live nga vetë Berlusconi. Ajo ishte e ftuar tek Chiambretti në programin e njohur, Tiki Taka, kur Berlusconi i befason të gjithë duke telefonuar drejtpërdrejt për të uruar vajzën me origjinë shqiptare.

“Ju jeni e bukur, më keni pushtuar”.

Por kush është Jori Delli, vajza që i ka marrë mendjen Berlussconit?

Nuk është një emër artistik, 25-vjeçarja nga Torino përveç që është modele, është edhe një nga fytyrat e Sportitalia, si dhe të Twitch. Në Instagram ka një numër të madh ndjekësish të shumtë. Vajza thotë se është e apasionuar pas futbollit. Ajo ishte e fejuar me Simone Camolese, djali i Giancarlo, ish-trajner i Torinos dhe Livorno. Modelja është duke u diplomuar për inxhinieri dhe duket se është afër fundit të ciklit të studimeve.

TE TJERA