Ministria e Shëndetësisë jep lajmin fantastik

241

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale thotë se në 24 orët e fundit janë shëruar 838 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 75,190 që nga fillimi i epidemisë.

- PUBLICITET -

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 647 pacientë, 31 në terapi intensive, nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.

- PUBLICITET -