Zbulohet kasaforta misterioze brenda vilës së Enver Hoxhës, Blendi Fevziu kurioz pse nuk është hapur

Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka zbuluar se brenda shtëpisë, ku ka jetuar ish-diktatori, Enver Hoxha, ndodhet një kasafortë që nuk është hapur kurrë dhe nuk dihet se çfarë ka brenda saj .Kasaforta ndodhet brenda një dhome të vogël, ku mbaheshin rrobat.

Ndërkohë, Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, i cili ka qenë së bashku Fevziun brenda shtëpisë së ish-diktatorit, ka thënë se i ka shkruar firmës së kasafortës dhe i kanë dhënë se e hapin kundrejtë një shume parash. Ndër të tjera ai thotë se çelësi i kasafortës ka humbur.

TE TJERA