Erion Braçe publikon videon dhe plas SKANDALIN e rëndë për Lulzim Bashën dhe Sali Berishën

Zv.kryeminisytri Erion Braçe ka shpërthyer mëngjesin e sotëm ndaj kryedemokratit Lulzim Basha dhe familjes së ish-kryeministrit Sali Berisha të cilët janë të përfshirë në skandalin e privatizimit të kompleksit ‘Partizani’.

Braçe shkruan se Bash ahesh pasi e ka firmosur vet këtë skandal dhe është njeri pa karakter.

Postimi i plotë:

PSE HESHT LYLZIM BASHA! KANE VJED UR E NUK JANE NGOPUR! DUAN PUSHTET TE VJED IN PAFUND! Grabitja e klubit PARTIZANI eshte historia me neveritese e nje FAMILJE BIOLOGJIKE,

FAMILJE POLITIKE, qe u pasurua nga PUSHTETI! Provat jane ne drite te diellit! Por Sali Berisha hesht, Dhendri hesht, Krushku hesht, ministrat e perfshire me firma heshtin;

MBI TE GJITHA LYLZIM BASHA HESHT! Ngaqe nuk kane cthone? Ngaqe ju vjen turp? Ngaqe kane frike? Ngaqe kane ndryshuar? JO!

Prej arrogances, harbuterise, mbipushtetit, mbipasurise, imunitetit-shumica. Kurse Lylzim Basha, njeriu i vjeter qe do pushtet te ri, NUK FLET SE NUK KA KARAKTER, NUK KA BURRERI TE MARR PERGJEGJESI E MBAJ PERGJEGJESI, TE NDAHET NGA ATA; AI ESHTE SI TA, AI KA FIRMOSUR PER TA!

Eshte po aq i perfshire e i korruptuar sa ata, eshte FAMILJA! Kjo eshte MA IA DHE HESHTJA E SAJ! Duhen zhveshur nga PASURIA E PAMERITUAR, E KERKOJNE TE GJITHE!

TE TJERA