E frikshme/ Kërcënohet ish-kryeministri i Italisë, ja çfarë i dërguan brenda në zarf

208

Ish-kryeministri i Italisë Matteo Renzi është kërcënuar me jetë.

- PUBLICITET -

Mësohet se politikanit që solli shembjen e qeverisë në fillim të këtij viti, i kanë dërguar një zarf me dy plumba brenda.

Lajmin e ka dhënë partia e tij, duke shtruar se nuk janë të frikësuar.

“Renzi është një nga politikanët më jopopullorë të Italisë dhe mori kritikapër vendimin e tij për të lënë koalicionin e ish-kryeministrit Giuseppe Conte në Janar, i cili shkaktoi kolapsin e tij,” tha ministri Teresa Bellanova.

- PUBLICITET -