Nuk e dinim më parë/ Emri i saj nuk është Bora, moderatorja rrëfen të fshehtat e jetës

198

Kur thuhet emri i Bora Zemanit pa dyshim të vjen në mendje imazhi i një prej moderatoreve më të dashura për publikun shqiptar.

- PUBLICITET -

Por askush nuk e dinte që në fakt ajo quhet Borana.

Bukuroshja e ekranit ka treguar dhe personin që i ka vendosur emrin, duke zbuluar kështu dhe disa të fshehta të jetës.

Duke qenë se ka lindur në janar mamaja e Borës kishte parë në atë kohë në ‘Teatrin e Operës dhe Baletit’ operën shqiptare ‘Borana’ dhe nga kjo vepër ishte frymëzuar për t’ja vendosur emrin vajzës së saj.

- PUBLICITET -