Kthesa e papritur e motit! Meterologët parashikojnë ndryshimin e madh për ditët në vijim

210

Të enjten dhe të premtën na pret mot edhe më i ngrohtë në gjithë rajonin. Të enjten me diell, ndërsa të premtën me shtim gradual të vranësirave të cilat vetëm në disa rajone në veri të Shqipërisë mund të kushtëzojnë riga të dobëta shiu.

- PUBLICITET -

Të shtunën pritet depërtimi i ftohtit të ftohtë me reshje lokale shiu e bore në viset kodrinore-malore. Temperaturat do të shënojnë ulje të ndjeshme. Reshjet pritet të jenë të pakta dhe të karakterit lokal.

- PUBLICITET -