Basha zbulon ‘goditjen’ e parë që do të bëjë si kryeministër

161

Lideri i PD-së, Lulzim Basha ka bërë një zotim nëse vjen në pushtet.

- PUBLICITET -

Në një postim në rrjetet sociale Basha thotë se akti i parë dhe i fundit si kryeministër do të jetë garantimi i pavarësisë së plotë të drejtësisë.

“Zotohem sot para jush se akti im i parë dhe i fundit si kryeministër do të jetë garantimi i pavarësisë së plotë të drejtësisë, me duart larg nga drejtësia, me funksionimin deri në fund të reformës në drejtësi dhe institucioneve” shkruan Basha.

- PUBLICITET -