Arrestohet moderatori dhe menaxheri i VIP-ave, dyshohej se ishte në arrati

259

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e moderatorit dhe menaxherit të disa këngëtarëve, Meriton Mjekiqi, gjatë mbrëmjes së djeshme.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, ka thënë për klankosova.tv se ngjarja ka ndodhur pas një mos marrëveshje në trafik.

“Në ora 22:20, policia është njoftuar për një rast, në të cilin janë përfshirë dy vetura, konkretisht drejtuesit e tyre. Rasti, sipas informatave fillestare, ka ndodhur si pasojë e mos marrëveshjeve në tra fik të drejtuesve të dy makinave. Rasti është duke u trajtuar në SP ‘Jugu’ në Prishtinë”.

Klan Kosova më herët ka raportuar se Meriton Mjekiqi, që dyshohet për gju ajtje me ar më zjarri në Prishtinë, është arrestuar në Fushë Kosovë në shtëpinë e një familjari të tij ku dyshohej se ishte në arrati.