U vaksinua i pari por Rama merr vendimin për politikanët: “Ata do të vaksinohen të fundit”

77

Kryefjala e ditëve të fundit përvec zgjedhjeve të 25 prillit është edhe procesi i vaksinimit në Shqipëri. Edi Rama së fundmi ka bërë një deklaratë ku tregon se politikanët shqiptarë do të vaksinohen të fundit dhe ky vendim nuk ka kthim pas.

Edhe pse është vaksinuar vetë i pari kreu i shtetit theksoi se e bëri këtë gjë jo për të mbrojtur veten por për ta bërë efektin e vaksinës edhe më të besueshëm.

“Unë jam vaksinuar sepse kam bërë atë që kanë bërë të gjithë kolegët e mi në Europë dhe botë. Nuk është për të siguruar veten. Unë mendoj që politikanët në Shqipëri duhet të vaksinohen të fundit fare. Kaq e thjeshtë është”,tha Rama.

Lexo edhe:   Ka gjetur zgjidhjen më të çuditshme për Covid-19, Adriano Celentano tregon gjithçka...