“Tr*p i lindur” Kreshnik Spahiut nuk i del inati me Bashën, i nxjerr fotot

224

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka bërë një reagim të fortë për kryedemokratin Lulzim Basha.

Duke komentuar marrëveshjen e djeshme PD-LSI, Spahiu i drejtohet atij me tone të ashpra, duke thënë se “opozita nuk vjen në pushtet as nga bashkëqeverisja me Ramën në 2017 dhe as me Monikën në 2021, por me largimin e Lulzim Bashës.

REAGIMI I PLOTE

O trap i lindur: Opozita nuk vjen në pushtet as bashkqeverisja me Ramën e 2017 dhe as me Monikën e 2021, por largimi yt, nga vazhdimi i kauzave që tradhtove, nga rithemelimi i opozitës dhe rikthimi i themeluesve të pluralizmit që i larguat 100% nga politika.