Sali Berisha distancohet plotësisht nga lidershpi i PD-së

665

Duke theksuar se Partia Demokratike do të dalë fitimtare nga zgjedhjet e 25 prillit, Sali Berisha shtoi se është distancuar totalisht nga lidershipi i PD-së duke i hapur rrugë Bashës.

- PUBLICITET -

Ai u shpreh se nuk ka konkurrencë mes tij dhe Lulit dhe se ky i fundit do të marrë më shumë vota se vetë Berisha. Ish-kryeministri tha se do të pranojë të kandidojë aty do ja përcaktojnë.

“Ilir Meta është i sigurtë që Edi Rama do t’i humb zgjedhjet. Nuk kam ndërmend t’u përzihem në çështjet e ndarjes së kandidatit.

Unë do kandidojë aty ku do të caktohem. Jo nuk ka ka konkurencë mes meje dhe Bashës, unë nuk kam mundësi që të marrë më shumë vota se Basha. Opozita mund të marrë 25-26 deputetë në Tiranë.” -tha Berisha.

- PUBLICITET -