Frikë për shkrirjen e partisë, Monika Kryemadhi bën lëvizjen e radhës, zbulohet çfarë do të ndodhë nesër

243

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nën frikën e shkrirjes së partisë së saj, nesër do të bëjë lëvizjen e radhës për zgjedhjet e 25 prillit.

- PUBLICITET -

Pasi kryedemokrati Lulzim Basha arriti marrëveshjen me aleatët, nesër do të takojë Kryemadhin. Takimi do të zhvillohet në orën 10:00 dhe pritet të përcaktohen piketat mbi të cilat do vijojë koalicioni pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Nuk dihet nëse në marrëveshje janë të përcaktuara, ndarja e posteve. Kujtojmë se disa ditë më parë, Basha ka arritur marrëveshjen me 12 partitë aleate për t’u futur së bashku në zgjedhjet e 25 prillit.

Negociatat kanë qenë të vështira dhe intensive gjatë datës 24 shkurt ndërsa marrëveshja është dorëzuar në KQZ në orën 11:40 të mbrëmjes

- PUBLICITET -