“Si i bëtë 1 miliard lekë vetëm nga rroga”/ Rama flet për pasurinë, kapet keq me ndjekësit

228

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pak ditë pasi në media qarkulloi një lajm lidhur me pasurinë e tij dhe të familjes.

Gjatë një bisede që ka bërë ditën e sotme në rrjetet sociale, një qyetar e ka pyetur se si i ka bërë 1 miliard lekë vetëm nga rroga që merr me postin që ka.

“Si i bëtë 1 miliard lekë vetëm nga rroga si qeveritar?”.– shkruan qytetari.

Ndërkohë, kreu i qeverisë e ka mohuar këtë gjë duke thënë se lajmet që janë publkuar janë budalliqe. Ndër të tjera Rama se pasuria e tij verifikohet qindarkë për qindarkë nga Inspektoriati Kombëtar.

“Une nuk kam bere 1 miliarde leke o te marrsha te keqen, po keshtu eshte kur disa shkruajne budallalleqe ligesisht e te tjere bien pre e budallalleqeve marrezisht! Qe ta marresh vesh ti e kushdo qe e ka ngrene kete budallallek, pasuria e familjes time verifikohet qindarke per qindarke nga Inspektoriati Kombetar perkates,

njesoj sic behet me Vetingun e gjykatesve e te prokuroreve, e nuk ka qindarke te pajustifikueshme qe i shpeton verifikimit! Keshtu qe gjej ndonje arsye tjeter per te akuzuar apo perqeshur, po jo kete se eshte shume qesharake” shkruan Rama. Por cfarë thoshte lajmi për pasurinë e Edi Ramës?