“Pak më dinjitoze, ju lutem” Pedagogia e quajti Bashën Luli, Grida Duma kërkon respekt: I bike gjatë ti

222

Një tjetër përplasje ka ndodhur ku behet fjalë për pedagogen Iris Luarasi dhe ish-deputeten e PD Grida Duma.

Të ftuara në programin “Opinion” të dyja kanë shkëmbyer plot kunja dhe thumbime me njëra-tjetren.

Si temë po flitej për zgjedhjet elektorale të 25 prillit.

Ishte Luarasi ajo, që iu drejtua kryedemokratit Lulzim Basha, me emrin ‘Luli’ dhe nxiti reagimin e Dumës. Kjo e fundit i kërkoi respekt për kreun e PD-së, ndërsa pedagogia me ironi tha: I bike shumë gjatë!

Pjesë nga biseda

Iris Luarasi: Ka lidhje që ç’ke me atë punë se është kryetari i Opozitës së Bashkuar

Grida Duma: Kryetari i Opozitës sa për dijeni…se ne jemi shumë dinjitozë dhe nuk i drejtohemi kryeministrit Edi…Më shumë respekt kërkoj

Iris Luarasi: I bike gjatë ti…

Grida Duma: Edhe shkurt po deshe

Iris Luarasi: Po më mirë shkurt do ishte…