‘Mrizi i Zanave’ surprizon gjithë kosovarët në Ditën e Pavarësisë

313

Restoranti i njohur “Mrizi i Zanave” ka bërë një gjest aspak të zakontë për ditën e Pavarësisë së Kosovës.

PUBLICITET

 

Ata kanë vendosur që kosovarët që do të konsumonin një drekë, ose darkë gjatë ditës së sotme të mos paguanin fare.

 

“I nderuar mik, turizmi shqiptar në kta kohë të vështira, u mbajt gjallë dhe falë shqiptarëve të Kosovës. Meqë është ditë e veçantë, sot t’i s’ke me pagu.

 

Gëzuar Ditën e Pavarësisë nga Mrizi i Zanave”, shkruhet në lajmërimin e restorantit.

 

Ky gjest është mirëpritur nga të gjithë qytetarët, të cilët kanë vlerësuar gjestin e restorantit të njohur në Fishtë të Lezhës.

 

E natyrisht, një gjest i tillë ka lënë mbresa mjaft të mira. Fundja, kjo nuk është hera e parë që “Mrizi i Zanave” bën të tilla surpirza ndaj klientëve të saj.

PUBLICITET