Shpërthen fabrika e fishekzjarreve, raportohet se të pakten 15 persona kanë humbur jetën (Pamje)

126

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në një fabrikë fishekzjarrësh në Ind.

- PUBLICITET -

Sipas mediave të huaja, shpërthimi ka ndodhur në fabrikën Tamil Nada dhe si pasojë kanë vdekur 15 persona dhe 35 janë plagosur.

Bëhet e ditur, se shkak për shpërthimin mund të jetë bërë përzierja e kimikateve në prodhimin e fishekzjarrëve.

Ndërkohë, që në vendin e ngjarjes kanë mbërritur 10 zjarrfikëse, të cila po mundohen të shuajnë flakët.

dosja.al

- PUBLICITET -