Përplasje verbale mes Kryemadhit dhe policisë, gjobitet ish-deputeti i LSI-së për ceremoninë e Metës

105

Janë nën vazhgime të rrepta të gjitha takimet elektrole që për të cilat dyshohet se mund të ketë thyerje të rregullave anti-Covid.

- PUBLICITET -

Mësohet se ditën e kaluar kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi pati një përleshje verbale policinë pikërisht për këtë shkak.

Sot, autoritetet përkatëse kanë gjobitur me 5 milionë lekë ish-deputetin e LSI-së, Endrit Braimllari si pasojë e një takimi elektoral në Maliq.

Ai kishte mbledhur shumë persona brenda një ambienti të mbyllur ndërkohë administratorja e godinës (lokalit ku u mbajt takimi) mori gjithashtu një gjobë prej 1 milionë lekësh.

Po me 5 milionë lekë është gjobitur gjithashtu edhe organizatori i një takimi të ngjashëm për presidentin e Shqipërisë të mbajtur në Durrës./Source.al

- PUBLICITET -