“Obobo”, ish-ministri në siklet vë duart në kokë nga vajza dhe kërkon…

I ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë mjeku i njohur dhe ish-ministri i Shëndetësisë Leonard Solis i cili është një njeri mjaft human dhe i përkushtuar ndaj profesionit të tij.

Ai prej vitesh është drejtues mjekësor i një spitali privat në vend dhe ka qenë për dy mandate Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Shqipërisë. Solis punon me shumë dashuri dhe gjithmonë është i gatshëm t’i gjendet pranë çdo miku apo çdo personi që është në nevojë.

Kur del nëpër intervista ai përpiqet që të flasë vetëm për aktualitetin apo tema që lidhen me profesionin e tij dhe të anashkalojë jetën private apo të flasë për veten e tij.

Moderatorja Rudina Magjistari ka këmbëngulur që ai të flasë më shumë për jetën personale dhe familjen e tij duke e lënë mënjanë profesionin si mjek, por ai gjithmonë i anashkalon pyetjet që kishin të bënin me jetën private dhe flet për temën më aktuale në vend, për pandeminë e Covid-19.

Duke e njohur mjaft mirë tipin e mjekut, Magjistari kishte përgatitur disa videomesazhe nga familjarët e tij, bashkëshortja, vajza dhe djali.

Kur u shfaq bashkëshortja e tij në ekran u habit dhe pyeti si ka mundësi që të ndodhë diçka e tillë. Bashkëshortja e tij e konsideron Leonardin si një njeri human dhe me vlera që janë të rralla të gjendet tek njerëzit e ditëve të sotme.

Ajo shprehet se ka bërë sakrifica të mëdha gjatë pandemisë së Covid-19, i ka qëndruar pranë miqve, shokëve dhe njerëzve të tjerë që kishin nevojë për ndihme dhe telefoni i tij nuk pushon kurrë.

Ai përpiqet që të japë mbështetjen dhe këshilla tek të gjithë. Ndër të tjera ajo shton se kanë krijuar një familje mjaft të bukur dhe kanë dy fëmijë që i kanë bërë shumë krenarë. Më pas moderatorja e ka pyetur sërish se si është ai si prind.

TE TJERA

spot_img