Vdes nga i ftohti, endacaku kishte 100 mijë euro në llogari dhe pension në…

185

Një endacak 75-vjeçar i quajtur Umberto Quintino Diaco është gjetur i vdekur nga i ftohti në Milano pranë stacionit të Porta Garibaldit. Ai është gjendur pranë disa kartonësh dhe një grumbull telash të cilat i konsideronte shtëpi.

- PUBLICITET -

Ai prej disa vitesh kishte vendosur të jetonte si endacak , por në llogarinë e tij bankare kishte më shumë se 100 mijë euro, 19 mijë euro në aksione dhe një pension prej 750 euro në Gjermani çdo muaj.

Sipas medias italiane “Corriere della Sera” Umberto Quintino Diaco kishte një shtëpi në Kalabri dhe dy fugona në emrin e tij. Kur u gjend i vdekur ai kishte me vete 1235 euro. Pasi policia ka gjetur familjarët e tij, ata u deklaruan: “E kemi kërkuar por nuk ka dashur kurrë që ta gjenim”.

Mesa duket i moshuari ka dashur që të kthehet në një fantazmë prë familjen e tij përgjithmonë. /tvklan.al

- PUBLICITET -