U gjobit për thyerje të rregullave të pandemisë, Ermal Mamaqi zbulon të papriturën me të cilën u përball

140

Moderatori Ermal Mamaqi ka reaguar për foton e trajnimit të organizuar prej tij që bëri xhiron e rrjetit. Mamaqi organizoi një trajnim duke shkelur rregullat e pandemisë dhe madje për këtë u gjobit.

- PUBLICITET -

Përmes një statusi në rrjete sociale, Mamaqi justifikohet duke shkruar se prania e aq shumë njerëzve në atë trajnim nuk ishte planifikuar, por e kishin të vështirë që të mos i pranonin.

Teksa shkrehet se mban plotësisht përgjegjësi për atë që ndodhi dhe njofton se trajnimet e tjera do të jenë vetëm online, Mamaqi ‘thumbon’ duke shkruar se në atë trajnim nuk kishte më shumë njerëz sesa ka në autobusë, në Korçë në fundjavë, apo në qendrat tregtare.

- PUBLICITET -