“Asnjë efekt anësor, zero”, Rama merr dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Ka nisur sot në stadiumin “Air Albania” procesi i vaksinimit anti-COVID për dozën e dytë.

I pari që është vaksinuar ka qenë kreu i qeverisë Edi Rama. Rama u pyet në lidhje me ndonjë efekt anësor pas dozës së parë. Ai tha se nuk ka pasur as temperaturë dhe as lodhje.

Pas Ramës u vaksinua edhe shefja e spitalit Infektiv Najada Çomo për të vijuar me radhë me pjesën tjetër të stafit mjekësor.

Pjese nga biseda me Ramën

Ke pasur ndonjë efekt anësor?

Asnjë efekt nuk kam pasur, zero.

Asnjë lloj shqetësimi?

Zero

Ndonjë temperaturë, lodhje?

Asgjë.

/mv.abcnews.al

TE TJERA