“E kam mik, por…”/ Ermal Mamaqi thue rregullat e Covid-19, vjen reagimi nga kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas atyre pamjeve që dolën nga seminari i zhvilluar prej aktorit të njohur të humorit, Ermal Mamaqi.

Kundrejt çdo rregulli anti-Covid, aktori realizoi një seminar, ku numri i personave në sallë ishte tepër i madh dhe për më tepër nuk respektohej distancimi fizik, apo dhe mbajtja e maskës.

Rama pranoi se pavarësisht se e ka mik, Ermali Mamaqi është gjobitur, duke treguar indiferencë dhe shkujdesje.

“Kam shumë respekt për Ermal Mamaqin, por nuk mund ta toleroj që të jap atë shembull. Mori gjobën siç e meritonte. E kam mik, por nuk mundet. Kjo është edhe indiferencë edhe shkujdesje, edhe harresë por janë të pafajshme këto. Nëse do kemi shtrëngim masash do të kemi rëndesë të këtyre masave,” mesohet te kete thene Rama.

/Marre nga Shqiperia Ime/

Sondazhi i Piepolit: 50% e shqiptarëve do votonin Partinë Socialiste

Partia Socialiste vijon që të mbetet forca politike e cila mban shumicën në vend. Nga rezultatet e sondazhit të institutit italian Piepoli në bashkëpunim...

Olta kapet keq me Nitën: Më voto për lider grupi ose të nxjerr si…

Votimet për lider brenda “Big Brother VIP” duket se kanë nxitur debate dhe dinamika të shumta.   Olta dhe Luizi kanë shprehur hapur dëshirën për këtë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...