Gazetarë që marrin 20 mijë dollarë në muaj? Fevziu s’mban dot të qeshurën… e ngacmon analisti (MOMENTI QË S’U PA)

151

Gazetarja Arianita Brahaj ka treguar të gjitha pagat që marrin zyrtarët më të lartë në vend, duke nisur nga kryeministri, kryeparlamentari dhe figura të tjera në vend.

E ftuar në emisionin “Opinion”, ajo ka përllogaritur se pagat e tyre, në vit variojnë më shumë, ose më pak se 20 milion lekë. Gjatë bisedës, ndërhyri edhe gazetari Blendi Fevziu, i cili shtoi sem e aq para edhe kursejnë.

Por, Brahaj nuk ‘ia la mangut’ dhe shtoi se ka edhe gazetarë që paguhen me këtë shumë, madje edhe në muaj, duke sjellë të qeshura në studio. Një nga analistët e ftuar, e pyeti edhe Fevziun se përse qeshte.

PJESË NGA EMISIONI: Momenti në orën 01:19:13