Befasohet Mesila Doda, për herë të parë në ekran përballë djalit. Ja çfarë i bëri ai…

Ish-deputetja Mesila Doda këtë të enjte ishte në një intervistë në “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi, krejt ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim në media.

Rrëfime personale dhe copëza jete të pa thëna më parë ishin pjesë e bisedës në studio. Mesa duket të qenit hermetike dhe përherë në përballje debatesh në parlament, kanë krijuar imazhin e gruas së fortë për të.

Por si është në të vërtetë Mesila? Kjo zbulohet pas një videomesazhi të dhënë nga djali i saj Jon për “Abc e Pasdites”. Në videomesazhin, e parë publik të djalit, nuk mungonte humori, i cili shkaktoi edhe të qeshura në studio.

“Ky është Joni. Por unë nuk jam munduar ndonjëherë që të ndryshoj natyrat e fëmijëve të mi. Në mos qofsha unë Keli do jetë më i egër. Shokët e Jonit kur më kanë njohur thonë se “është më i egër Keli se Sila””.

Ajo shpjegon më tej pse është krijuar ideja që ajo është e egër. Sipas saj kur je në një debat politik ku dëgjon akuza dhe kundër akuza, ose duhet të çohesh të ikësh ose të reagosh. Në familjen e Mesilës ka një betejë të hapur kur bëhet fjalë për skuadrën e futbollit dhe muzikën italiane. Një “kundërshti” mes tyre ku ajo hera-herës i mallokonte skuandrën e zemrës dhe ata e cilesonin si old style në muzikë.

“Unë nuk qëndoj asnjëherë kur ka ndeshje në shtëpi, shkoj në dhomën time dhe shoh ndonjë film me komedi. Kur nxehem ndonjëherë se bërtasin shumë u mallkoj Juventusin dhe ndodh që vërtet atë ditë humb Juvetusi.Pastaj plas një betej e vërtetë me Juventusin”.

Ermali u ndal në pyetjet e tij edhe në raportin që Mesila ka me të dashurën e djalit të saj. Ai e pyet se si do të reagonte ajo nëse do t’i thyente ndonjë nga kristalet e saj. “Shyqyr që se ka bërë se do mërzitesha unë, por nuk do t’i thoja gjë. Një nga problemet që kam është kur më thyejnë gotat ose ndonjë gjë të kristalerisë”..

Ajo mori edhe një videomesazh nga mbesa e saj Senada, e cila i nënvizoi se e donte shumë. /abcnews.al

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img