Moti merr kthesën e madhe nesër, mësoni si pritet të ndryshojne temperaturat gjatë fundjavës

113

Dita e sotme ka nisur me temperatura mjaft të ulëta, që zbritën deri në -8 gradë celsius në zonat malore.

- PUBLICITET -

Temperatura mbeten të ulëta pavarësisht motit të kthjellët.

Por, sipas Meteoalb kjo situatë nuk do të vijojë për shumë orë pasi gjatë mbrëmjes dhe në fundjavë pritet një rikthim i reshjeve të dëborës dhe shiut në pjesën më të madhe të territorit.

Moti të shtunën

Rikthimi i reshjeve gjatë fundjavës pritet të rrisë disi temperaturat gjatë të shtunës dhe të dielës.

Javë ndërkohë do të nisë me reshje dëborë në pjesën lindore dhe jug-lindore të vendit.

- PUBLICITET -