Thirrja e deshperuar e banoreve dhe turisteve te izoluar ne Lepushe prej ditesh pa kontakt me familjet…

Me ane te ketyre videove pasqyrohet situata teper e veshtire ne fashtin Lepushe qe po perballen banoret por edhe turistet.

Nga sa behet me dije nga nje banor i ketij fshati per shkoder.info prej disa ditesh jane pa energji elektrike dhe te izoluar nga bora e rene e cila arrin deri ne 1 meter lartesi.

Ne kete situate si banoret edhe vete turistet e kane te pamundur te levizin. Pavaresisht apelit qe i eshte bere bashkise se Shkodres keta te fundit iu kane thene se nuk kane nafte per te bere te mundur hapjen e rruges bene me dije banori i Lepushes per shkoder.info.

Jane rreth 10 turiste te cilet kane mbetur te “ngujuar” nga debora e rene pa kontakt me familjaret apo rrezikojne edhe te pushohen nga puna dhe e gjitha kjo per shkak te mungeses se energjise elektrike.

Ja cfare shkuran banori i fshatit Lepushe ne apelin e tij:

Pershendetje jam nja banore
nga fshati Lepushe qe punoj
Me turizem me nje bujtin te thjeshte ! Duke qene se koha asht perkeqsuar dhe ka rene 1 meter debore turistat me jan bllokuar mbi 10 veta ngaqe askush spo merr masa te hapin rrugen nacionale sepse bashkia thot skemi nafte. Ka 3 net qe jena te izoluar totalisht ! Skan asnje dhoj komunikimi me familjart ngaqe ska as energji elektrike ! Rrezikojn ti pushojn dhe nga punet qe kan ju lutem shpresoj te pakten te na ndihmoni

TE TJERA

spot_img