Nuk mjafton shiu/ Regjistrohen lëkundje tërmeti në vend, epiqendra dhe magnituta

133

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në juglindje, gjate dites se sotme.

PUBLICITET

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitutë 3.1 të shkallës Rihter.

Vatra ndodhet në thellësi 2 km, ndërsa epiqendra ndodhet 94 km në juglindje të Elbasanit dhe 19 km në jug të Korçës. /abcnews.al/

PUBLICITET