Harron përmbytjet në vend, Rama “sherr” me komentuesit: Nami të bëhet PD përsëri nuk fiton (Foto)

125

Këtë të dielë Kryeministri Rama vizitoi disa qarqe në veri të vendit të cilat u përmb ytën ditët e fundit nga reshjet e shumta.

- PUBLICITET -

Rama vizitat e tij në terren sot i ndau edhe me ndjeksit live në facebook, ku këta të fundit nuk kanë kursyer as komentet ironike ndaj kreut të qeverisë.

Ndërkohë që nuk ka munguar përgjigja e kryeministrit me ironi, batuta, por edhe direkte duke shigjetuar PD-në.

Ndërsa përpl asjet me deklarata politke ka vijuar edhe në këto ditë nga të dyja frontet, ku qeveria shprehet se situata sot është më shumë herë më e mirë krahasuar me atë që ndodhte me përmbytjet përpara 2013, ndërsa Lulzim Basha i kërkoi Edi Ramës, që të heqë dorë nga propaganda dhe të marrë masa eme rgjente.

- PUBLICITET -