E trishtë! Vdes nga koronavirusi zëvëndësministri shqiptar

307

Sot është ndarë nga jeta, pas një beteje të gjatë me virusin, Nehat Ramadani, zv/ministër i Bujqësisë në Qeverinë e Kosovës.

Ramadani, njëri ndër aktivistët e parë të LDK-së dhe veprimtar i hershëm i çështjes kombëtare.

Ai ndërroi jetë në moshën 53-vjeçare.