Aksident i rëndë në Korçë-Maliq, mjeti përmbyset në mes të rrugës, shoferi del duke u zvarritur

159

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e shtunës në rrugën nacionale Korçë – Maliq, me shoferin e plagosur dhe fatmirësisht, pa humbje jete.

Makina ka dalë nga rruga në afërsi të kryqëzimit të Libonikut me shumë gjasa nga lagështira e asfaltit.

Shoferi ka dalë duke u zvarritur dhe u dërgua në spital. Policia shkoi në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet.